Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Duyurular

32.VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ (22-28 ŞUBAT 2021)

32. Vergi haftası etkinlikleri kapsamında, Defterdar V. Zafer DENİZ tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulduktan sonra, Defterdarlık Personeli ile birlikte saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Bilecik Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Sayın Ertuğrul AÇIKGÖZ ve yönetim kurulu üyeleri Vergi Haftası kapsamında Defterdar Vekili Zafer DENİZ’i makamında ziyaret ettiler.

Önemli Duyuru !!! Muhasebe Müdürlüğüne Yapılacak Ödemeler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından “küresel pandemi” olarak tanımlanan COVID-19 salgını sebebiyle Bakanlığımızca (Muhasebat Genel Müdürlüğü) 20.03.2020 tarih ve 214663 sayılı yazısı uyarınca, hem vatandaşlarımız hem de personelimiz açısından akut solunum yolu enfeksiyonlarının genel bulaşma riskini azaltmak için yeni bir duyuru yapılıncaya kadar vezne aracılığıyla yapılacak tahsilatın mümkün olduğu ölçüde banka aracılığıyla muhasebe birimlerinin tahsilat hesabına yapılması ve vezneden yapılacak ödemelerin ilgililerin banka hesaplarına aktarma yapılmak suretiyle gerçekleştirilmesinin uygun olacağına karar verilmiştir. Bu çerçevede; vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için ekteki Defterdarlığımız (Muhasebe Müdürlüğü) banka hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir.